Ár: 20 000 Ft
Gyermekkori és serdülőkori fogszabályozás
Gyermekkori fogszabályozó kezeléseink célja általában elsődlegesen az állcsontok és az arc harmonikus növekedésének biztosítása, a rossz szokások kiküszöbölése. A serdülőkori növekedést megelőző időszakban elsősorban állcsont-ortopédiai készülékeket alkalmazunk (kivehető, illetve speciális rögzített készülékek), és a csontozati eltérések megoldása a fő szempont. Sok esetben logopédiai kezelést javasolunk a különböző izomfunkciók tökéletesítésére. Az egyes fogak szabályozására általában rögzített készülékeket alkalmazunk a maradó fogazati időszakban, 12 éves kor után. Tehát a fogszabályozó kezelés sokszor több lépcsőben valósul meg, első lépésben az állcsontok, később pedig a fogak szabályozásával, több készülék segítségével.
Esetbemutatások
1. 9 hónap ortopédiai készülék, majd 10 hónap rögzített készülékes kezelés, foghúzás nélkül
Fogszabályozó kezelés előtt Fogszabályozó kezelés után
2. 9 hónap ortopédiai készülék, majd 10 hónap rögzített készülékes kezelés, foghúzás nélkül
Fogszabályozó kezelés előtt Fogszabályozó kezelés után
3. Fogszabályozó kezelés után: 18 hónap rögzített készülékes kezelés foghúzás nélkül
Felnőttkori fogszabályozás
A fogszabályozás egyre népszerűbb a felnőttek körében is, ennek egyik oka, hogy a mai társadalom egyre nagyobb hangsúlyt fektet a megjelenésre.
Amíg fogak vannak a szájüregben, addig lehetőség van fogszabályozó kezelések véghezvitelére. Sokszor nem esztétikai, hanem funkcionális hibák (ízületi fájdalom, fogak kopása) kiküszöbölésére, vagy egy új fogpótlás elkészítéséhez szükséges a kezelést elvégezni.
Egyre elterjedtebbek az esztétikus (kerámiából készült), illetve a láthatatlan (nyelv felőli) fogszabályozó készülékek. Megjelentek modern, úgynevezett önligírozó fogszabályozó készülékek, melyek használatával lerövidült a kezelési idő, illetve csökkentek a kontrollok számai.
Kerámia önligírozó készülék
Nyelv felöli fogszabályozó készülék